تبلیغات
نمل/عاقبت جوینده یابنده است... - وقتی یک اختراع بظاهر ساده حساسیت دشمنان اسلام و نظام را بر می انگیزد
 
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا

وقتی یک اختراع بظاهر ساده حساسیت دشمنان اسلام و نظام را بر می انگیزد

نویسنده :م.م خ
تاریخ:دوشنبه 19 اسفند 1392-11:14 ق.ظ

حدودا دوسال پیش یکی از دوستان طلبه موضوعی را با بنده در میان گذاشت.
ایشان توانسته بود با هزینه شخصی و تلاش فراوان رباتی نمازخوان طراحی کند که برای آموزش به کودکان بسیار مفید ارزیابی می شد.خلاصه اینکه باتوجه به اختراع چنین رباتی که نمونه مشابهی هم نداشت هیچگونه حمایتی از وی صورت نگرفت و هرکجا که می رفت به به چه چه می کردند و تمام!
پیگیری ما هم به نتیجه ای نرسید و بعد از مدتی بنده کل ماجرا را فراموش کردم.
اما این معلم پرتلاش با پیگیری و ثبت اختراع و دیدار با چند تن از مراجع و علما توانست تایید ایشان را بگیرد و با حمایت و دلگرمی این بزرگان همزمان با حضور در مدارس ابتدایی بصورت آزمایشی بازخوردهای خوبی از کار خود دریافت کرد که در نهایت مصمم می شود این وسیله مفید کمک آموزشی را به طور گسترده و جدی به عموم برای استفاده معرفی کند.

http://s5.picofile.com/file/8116305534/robat_1.jpg
دیدار مخترع جوان با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

http://s5.picofile.com/file/8116305592/robat_2.jpg
دیدار با حضرت آیت الله محمودی گلپایگانی

حال بحث این نوشتار نمل حمایت یا عدم حمایت از چنین جوانانی که دغدغه دین و فرهنگ دارند نیست،مسئولین محترم خود دانند!
بحث اشغال بازار کمک آموزشی و اسباب بازی کشور توسط کالاهای ضد فرهنگی همچون باربی و رباتهای آوازه خوان و رقصنده نیست!


بحث اینست که دشمنان چقدر روی موارد بظاهر ساده ای همچون "ربات نمازخوان" حساس هستند و ما در خواب غفلت به سر می بریم.اول خودم را عرض می کنم.چون به نظر حقیر در ابتدای آشنایی با چنین وسیله ای آنرا بیشتر فانتزی می دانستم تا ابزاری که بتواند تاثیر عمیق آموزشی بر روی کودکان و نوجوانان کشور بگذارد، اما گویی طرف های ما بخوبی تاثیر و اهمیت چنین مواردی را درک می کنند.
حتماً می فرمایید بیشتر توضیح دهم...
بعد از گزارش واحد مرکزی خبر از اختراع جوان خلاق ، بلافاصله خبرگزاری APTN آسوشیتد پرس آمریکا خواهان مصاحبه با ایشان می شود و مصاحبه ای تهیه می کند{اینجا}، در همین اثنی نوری زاده -ضدانقلاب معروف- در برنامه ای به تسمخر و استهزاء این فعالیت می پردازد و در شبکه های اجتماعی صیهونیستی نیز به صورت هماهنگ به این اختراع حمله می شود!
نکته جالب اینکه نوری زاده طوری به اختراع و صاحبش می تازد گویی ضد انسانی ترین و ضد اسلامی ترین اقدام در طول تاریخ صورت گرفته و ایشان بعنوان یک کارشناس دلسوز تربیتی آنرا کشف کرده است! صدالبته امثال وی هیچگونه تقیدی به مبانی ارزشی و آینده فرزندان این سرزمین ندارند و ماجرای معاشقه چتی وی با دوست دخترش در شبکه های ماهواره ای مدتها نقل محافل خبری بود و فساد مشمئز کننده او حتی همپالگی های ضد انقلابش را آزرد {اینجا} پس عاملی که باعث می شود وی به موضوع بظاهر کم اهمیت اختراع یک وسیله کمک آموزشی حساس و خشمگین شود چیست؟! {اینجا}
همانطور که می دانید ارتباط و وابستگی نوری زاده به سرویس جاسوسی انگلیس MI6 و  استخبارات آل سعود محرز است ،پس خطی که وی دنبال می کند دقیقاً همان چیزی است که به وی دیکته شده و موظف به انجام آن است.
حساسیت تهیه خبر از این اختراع توسط خبرگزاری APTN آسوشیتد پرس آمریکا در همین راستا ارزیابی می شود.
چطور؟
"در شبیخون فرهنگی دشمن ، هر سربازی که از خطوط میهنش دفاع می کند به دقت رصد شده و به هرطریقی باید نابود شود.هر اقدام و عملی که در مقابله با هجمه همه جانبه‌ی دشمن به کشور صورت می گیرد در همان نطفه می بایست خفه شود تا کسی جرأت تکرار یا ادامه مسیر حق را نداشته باشد،اقدامات هجو و پوچ باید بزرگ شوند و کوچکترین فعالیتی که قرار است ما را در برابر جنگ نرم دشمن ایمن کند بسرعت متوقف شود"
در خواب غفلت مسئولین فرهنگی و نظام تعلیم و تربیت انوع و اقسام محصولات غربی به کشور سرازیر است و همچون ابتدای دفاع مقدس ، رزمندگانی بصورت داوطلب و خودجوش در خطوط جبهه های فرهنگی در مقابل سیل دشمن سنگری می سازند و به دفاع مشغولند ولی حمایتی جدی از سوی عقبه صورت نمی گیرد.آقایان مسئول حتماً باید خرمشهری فرو بریزد و آبادانی حصر شود تا از خواب بیدار شوید؟!
دغدغه های فرهنگی رهبری،مراجع،فضلا،دانشمندان و دلسوزان آنقدر زیاد و فعالیتهای صورت گرفته و عزم مسئولین آنقدر کم است که شرح آن در چندین جلد کتاب نمی گنجد.
وقت آن نرسیده که خطوط جبهه های فرهنگی را متمرکز و متحد کنیم و با یک برنامه ریزی و حمایت قوی دشمن را به عقب برانیم.
بسیاری از مشکلات و معضلات امروز ما فرهنگی است نه اقتصادی و اگر هرماه 10 سبدکالا هم بدهیم حل نمی شود.بیدار شویم...

بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی)در دیدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى(1392/12/15):

« یك مسئله هم مسئلهى فرهنگ است؛ كه آقایان هم حالا معلوم شد كه نگرانى دارید، بنده هم نگرانم. مسئلهى فرهنگ، مسئلهى مهمى است. اساس این ایستادگى، این حركت و در نهایت انشاءالله پیروزى، بر حفظ فرهنگ اسلامى و انقلابى است و تقویت جناح فرهنگى مؤمن، تقویت این نهال‌هایى كه روییده است در عرصهى فرهنگ؛ بحمدالله جوانهاى مؤمنِ خوبى داریم در عرصهى فرهنگ و هنر؛ فعالیت كردند، كار كردند؛ حالا بعضى جوانند، بعضى دورهى جوانى را هم گذراندهاند؛ ما عامل فرهنگى كم نداریم. ما حتماً در مسئلهى فرهنگ[باید توجه كنیم]، دولت محترم هم باید توجه كند، دیگران هم توجه كنند. بنده هم در این نگرانى با شما سهیم هستم و امیدوارم كه مسئولین فرهنگى توجه داشته باشند كه چه میكنند. با مسائل فرهنگى شوخى نمیشود كرد، بىملاحظگى نمیشود كرد؛ اگر چنانچه یك رخنهى فرهنگى بهوجود آمد، مثل رخنههاى اقتصادى نیست كه بشود [آن را] جمع كرد، پول جمع كرد یا سبد كالا داد یا یارانهى نقدى داد؛ اینجورى نیست، به این آسانى دیگر قابل ترمیم نخواهد بود، مشكلات زیادى دارد. و واقعاً باید قدر جوانان مؤمن و انقلابى را همه بدانند، همه؛ این جوانان مؤمن و انقلابىاند كه روز خطر سینه سپر میكنند، هشت سال جنگ تحمیلى میروند توى میدان؛ اینها هستند. افرادى كه نسبت به این جوانها با چشم بدبینى نگاه میكنند یا مردم را بدبین میكنند، خدمت نمیكنند به كشور؛ به استقلال كشور، به پیشرفت كشور، به انقلاب اسلامى خدمت نمیكنند. این جوانها را باید حفظ كرد، باید از اینها قدردانى كرد، امروز هم بحمدالله كم نیستند و زیادند. [نباید] با عناوین گوناگونى بخواهیم این جوانهاى مؤمن را طَرد كنیم و منزوى كنیم؛ كه البته منزوى هم نمیشوند؛ آن جوانهاى مؤمنِ پرانگیزه، با این حرفها منزوى نمیشوند اینها؛ لكن خب، ما باید قدر اینها را بدانیم.»

بازنشر شده این مطلب در:
تریبون مستضعفین، نقد دولت، افسران ،روح الامین ، جوان انقلابی ، مشکین رسا ، ولدان ، بهار ،

نوع مطلب : تحلیل، 

داغ کن - کلوب دات کام
   نظرات() 
آقایی
پنجشنبه 21 فروردین 1393 09:31 ب.ظ
سلام
کاملا با حرف آقای اشتری که وهابیون و متاسفانه بعضی از برادران اهل تسنن فقط به ظاهر چسبیده اند موافقم . حداقل خودم با چشمای خودم دیدم در سفیر اخیرم به عربستان.
ان شاالله خدا اونا را به راه راست بیاره
نه غلام
سه شنبه 12 فروردین 1393 05:12 ب.ظ
میگن این نوری زاده روانی هستش زیاد بهش توجه نکنید.میخوایم پیشرفت کنیم میگه نفت داریم می خوایم چیکار؟ ربات نمازخوان میسازیم میگه دنیا پیشرفت کرد ایران عقب افتاد.آقای نوری زاده تکلیفت باخودت مشخصه؟الاغم با همه الاغیش وقتی صاحبش بار زیاد بزاره رو کولش بارو می خوابونه زمین ولی نوری زاده هرنوع باری رو چهار نعل باخودش میبره ته تره اعتراضم نمیکنه به صاحبش!
درود
چهارشنبه 6 فروردین 1393 04:47 ب.ظ
لازمه از این طریق از جوان مخترع عزیز و شما که اطلاع رسانی خوبی کردید تشکر کنم.
آذر
یکشنبه 3 فروردین 1393 05:33 ب.ظ
با عرض سلام ..
چه اختراع قشنگی..
بالاخره تونستن موفق به تولید گسترده بشن؟!
پاسخ م.م خ : سلام علیکم
هنوز خیر ولی تا آنجایی که بنده خبردارم پیگیر موضوع هستند.
شنبه 2 فروردین 1393 06:04 ب.ظ
میرزا
چهارشنبه 21 اسفند 1392 09:16 ب.ظ
سلام
تبریک میگم بخاطر انتخاب این موضوع مهم و تحلیل خوبت از اهداف دشمن
علی
چهارشنبه 21 اسفند 1392 05:48 ب.ظ
جوان هایی مثل این معلم مخترع افتخار ایران و اسلام هستند.خدا حفظش کنه
چهارشنبه 21 اسفند 1392 04:10 ب.ظ
سلام خدا قوت طبق معمول عالی کار کردی...
عماد
چهارشنبه 21 اسفند 1392 02:28 ب.ظ
ازین جوان ها زیاد داریم ولی کسی قدر نمی دونه،بعد از هزار بوق و کرنا معلوم شد دارا و سارا چینی هستن و آواز انگلیسی می خونن!
چندتا از مدیرای فرهنگی عیدنوروز بیان فقط طرحای سال 93 را توضیح بدن شادترین طنز میشه برا مردمـ ـ بس اینا بامزه حرف میزنن
چهارشنبه 21 اسفند 1392 10:27 ق.ظ
کلیپی زیبا از استاد پناهیان در مورد خبر داشتن حضرت زهرا )س( از انقلاب اسلامی:
http://fa.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=8283

جنون آمریکایی – قسمت اول
http://fa.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=6766

"وقتی شادی نیست"
http://fa.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=9458
هونام
چهارشنبه 21 اسفند 1392 08:22 ق.ظ
به این میگن مطلب عالی
چهارشنبه 21 اسفند 1392 12:44 ق.ظ
خوب بودولی كارفرهنگی فقط نمایش ظاهرنماز نیست. بلكه نمایش زیبایی نمازه كه در اخلاق و گذشت و مهربانی جلوه می كنه
###############
##########
####
پاسخ م.م خ : بگذارید یک مثال بزنم و بعد خاطره ای تعریف کنم.
یک عده مانند وهابیون به ظاهر دین چسبیده اند و روح مسئله را فراموش کرده اند.اینها روزی 1000 رکعت نماز بخوانند و در هر رکعت سوره بقره و آل عمران چون مفاهیم را درک نمی کنند عاقبتشان همین چیزی است که امروز در سوریه و جاهای دیگر می بینیم و از دین خارج شده اند.
از آن طرف داریم کسانی مثل صوفی ها را که می گویند ما باطن قضیه را فهمیدیم و دیگر این ظواهر مثل خواندن نماز و روزه بر ما واجب نیست،اینها هم از دین خارج شده اند!
اسلام دینی است که هم به ظواهر اهمیت می دهد ، هم به مفاهیم عمیقی که با صبر و تلاش و مداومت در فهم دین و انجام ظواهر به دست می آید .
حالا خاطره...دوسال پیش یکی از دوستان می گفت باید به حج بروم و قرائت نمازم را شک دارم صحیح باشد.به اوگفتم برای اینکه مطمئن تر باشی بیا برویم پیش یکی از اساتید حوزه،خلاصه با ایشان رفتیم و متوجه شد 12 سال 3 جای نماز در قرائت اشکال داشته،چند روز بعد گفت با ده پانزده نفر دیگر از هم کاروانی ها-دانشجویی بود- صحبت کردم و آنها نیز مشکل دارند،آنطور که دوست ما تعریف می کرد با تعجب مشخص شد حدوداً ار کاروان 150 نفره،60-70 نفر در قرائت و ظاهر نماز مشکل دارند که به هردلیل در این مدت یا روی‌شان نشده بپرسند یا پی اصلاح نبودند.
کار فرهنگی اصلاً فقط نماز نیست و ما تنها یک مثالی زدیم تا اوضاع دست مان بیاید.
آنها در قالب یک عروسک(باربی) برند سازی کرده اند و دنیا را تسخیر می کنند،چون کودکان معمولاً به خاطر روح پاک و لطیف شان اگر کمی موضوعات را با چاشنی سرگرمی ارائه کنی خیلی زود حرکات و سکنات را ثبت و ضبط می کنند.چه بهتر ما از چنین وسایلی استفاده کنیم و حمایت جدی به عمل آوریم.
اکنون در مدارس بجای اجباری کردن نماز و یا آموزش خشک کلاسی می توانند از چنین وسیله هایی استفاده کنند که برای کودکان خیلی جذابیت دارد و در کنارش مفاهیمی که ذکر فرمودید آموزش داده شود.
سه شنبه 20 اسفند 1392 10:00 ب.ظ
چرا اینطوری قضاوت می کنید که اگر فردی در امور خصوصی خطایی کرد همه حرفهاش اشتباه است؟نوری زاده بدم نگفت.
اوضاع فرهنگی این مملکت بخاطر چیزهای دیگه از جمله خفقان و سلب آزادی خراب شده و ربات نماز خوان چه راه حلی میتونه باشه که شما اینقدر مسله رو پلیسی کردی؟
الان بچه های ژاپنی ربات فضانورد می سازن شما هنوز در پوسته دین گیر کردید.
پاسخ م.م خ : جناب ناشناس!
قابل توجه اینکه، أمر به قول شما خصوصی آقای نوری زاده بصورت عمومی منتشر شد و اوج فساد و رذالت ایشان را به نمایش گذاشت،همچنین وی بعد از آن بدون عذرخواهی(!) گستاخانه به توجیه اعمالش پرداخت در حالیکه حتی در کشورهای غربی اگر چنین رسوایی به بار آید طرف خودش را حلق آویز می کند یا استعفاء می دهد و منزوی میشود.
نکته مهمتر حرفهای وی می باشد.نوری زاده که علنی از خاندان آل سعود مزد می گیرد و با سرویس های جاسوسی غربی ارتباط دارد هیچگاه دغدغه و نگرانی آموزش و پرورش کودکان این مملکت را ندارد و به بهانه ربات نمازخوان حتی مسئله حجاب را زیر سوال می برد.مشخص است فردی فاسد چون وی از همین حالا می خواهد فساد را در میان نسل پنجم انقلاب منتشر کند،چون در گله گری گرفته بز گری مثل نوری زاده و امثال او مشخص نمی شوند!
اما جالب است نوری زاده که پیشرفت هسته ای دانشمندان جوان ما و دست آوردهای فضایی کشور،جایگاه نانو و دست آوردهای ژنتیک را تمسخر و تخطئه می کند، چطور شد که به یکباره فکر پیشرفت ایران و ربات توانبخشی برای افراد ناتوان افتاد! ایشان مسابقات رباتیک که هرساله در ایران برگزار می شود و همچنین رتبه پنجم رباتیک ایران در جهان را ندیده یا کور بوده ولی ربات نماز خوان در چشمش فرو رفته و باز به تناقض گویی افتاده آنطور که شماهم به همان راه رفتی.واقعاً موجب تأسف است که عده ای چون شما گمان می کنید نورزی زاده ها از سر دلسوزی و خیرخواهی حرفی می زنند! بچه های ژاپنی ربات فضانورد می سازند،بچه های ماهم می سازند ولی رسانه های غربی پیشرفت های مارا سانسور می کنند یا تخریب و کوچک جلوه می دهند تا امروزشما اینطور برداشت کنی.
برای مثال چون آمریکا شاتل فضایی می سازد دیگر عروسک و اسباب بازی تولید نمی کند؟این استدلال شما چقدر سطحی و بی بنیان است؟! آنها برای ترویج عادات و فرهنگ مبتذل خود از هر وسیله و ابزاری استفاده می کنند و ما حتی حق نداریم از این ابزار در راه خدا پرستی و ایمان استفاده کنیم!!!!!!!!!!!!! پس به قول شما آزادی چه می شود.آزادی از این بالاتر که هرکسی در هرجایگاهی امروزه اظهار نظر و افاضه می کند ولی بچه های حزب اللهی حتی حق فعالیت ندارند! در آمریکا به کسانی که برخلاف سیاستهای آنها حتی فکر کنند اجازه نفس کشیدن نمی دهند و در کشور ما دگر اندیشان جولان می دهند.مشکل فرهنگی کشور از خودبیگانگی و غرب پرستی است ناشناس...ربات نماز خوان یک مثال بود و در نقطه گیر نکنید...
یزدی
سه شنبه 20 اسفند 1392 01:18 ب.ظ
اگر بتوانند با نیروى نظامى، اگر نشد، با نشر فرهنگ مبتذل خود و بیگانه كردن ملت از اسلام و فرهنگ ملى خویش و اگر هیچ كدام از اینها نشد، ایادى خودفروخته خود از منافقین و لیبرالها و بی دینها را كه كشتن روحانیون و افراد بیگناه برایشان چون آب خوردن است و در منازل و مراكز ادارات نفوذ میدهند كه شاید به مقاصد شوم خود برسند. و نفوذیها بارها اعلام كرده‏ اند كه حرف خود را از دهان ساده ‏اندیشان موجّه می زنند. من بارها اعلام كرده ‏ام كه با هیچ كس در هر مرتبه‏اى كه باشد عقد اخوت نبسته‏ ام. چهارچوب دوستى من در درستى راه هر فرد نهفته است.
بندی از پیام امام خمینی قدس سره به مناسبت نیمه شعبان در فروردین 68
احسان
سه شنبه 20 اسفند 1392 12:09 ب.ظ
یکی به من بگه خاصیت این مسئولین فرهنگی چیه و بودجه های فرهنگی کشور کجا خرج میشه؟ آیا جایزه دادن به ضدانقلاب ها در راستای وظایف مسئولین فرهنگی کشور محسوب می شود؟ق
...
سه شنبه 20 اسفند 1392 11:51 ق.ظ
وای بر ما : اگر چینی بود روی سر ما جا داشت
كارمند
سه شنبه 20 اسفند 1392 09:51 ق.ظ
از اینكه گاه و گداری می بینم كسانی مثل شما برادر عزیز به این نكات دقیق می شوید امیدواری پیدا می كنم و خوشحال می شوم...
به خدا غربی ها با همین اسباب بازی ها توی افكار بچه ها نفوذ می كنند و فرهنگشان را به مردم جهان تحمیل می كنند...
رضایی
سه شنبه 20 اسفند 1392 01:21 ق.ظ
با سلام خدمت مدیر محترم نمل
از متن شما بسیار استفاده کردیم و در سایت ولدان veldan.ir نشر دادیم
سپاسگزاریم
پیام
دوشنبه 19 اسفند 1392 10:27 ب.ظ
هوشیاری
بصیرت
بینش
تلاش
تهذیب
استقامت
ایستادگی
تحصیل
دانش
آمادگی مقابل دشمن
اقتصاد مقاومتی
بدبینی به آمریکا و غرب
فرهنگ اسلامی
عبرت از تاریخ
وحدت مسولین
کلید واژه های پراستفاده رهبری طی دوسال اخیر
انتشار مطالبی از این دست عالیه. احسن
واعظی
دوشنبه 19 اسفند 1392 07:04 ب.ظ
قربون آقا برم با این حرفهای دلگرم کننده.مد شده جوان حزب اللهی تا حرف میزنه یک عده می ریزن هو می کنن.آقایون مسئولم کلاس روشنفکری می زارن و از اول اینها رو نمی شناختن.تو جامعه هم میگن کلش بوی قرمه سبزی میده گشنگی نکشیده عاشقی یادش بره
بابا ما گشنه ایم ولی دست از آرمانهای انقلاب نمی کشیم.به کی بگیم ما فدایی سیدعلی هستیم.
حسین
دوشنبه 19 اسفند 1392 06:25 ب.ظ
سلام
به نکته ظریفی اشاره کردی.خیلی از این مطلب خوشم آمد.
علی
دوشنبه 19 اسفند 1392 06:01 ب.ظ
باسلام
منتشر شد در :
http://www.rooholamin.ir/?p=43017
عفاف نامه
دوشنبه 19 اسفند 1392 02:53 ب.ظ
با عنوان وقتی اقتصاد با اسلام ناب پیوند پیدا کند...در عفاف نامه منعکس شد
مدیر سایت جوان انقلابی
دوشنبه 19 اسفند 1392 01:24 ب.ظ
سلام
در سایت جوان انقلابی منتشر شد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.  • Up Page
    کد پرش به بالای صفحه وب