تبلیغات
نمل/عاقبت جوینده یابنده است... - گذشته ها گذشته ، آینده را عشق است!
 
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا

گذشته ها گذشته ، آینده را عشق است!

نویسنده :م.م خ
تاریخ:دوشنبه 30 دی 1392-04:11 ب.ظ

سلام
به دلیل فصل امتحانات چند وقتی خدمت شما نبودم.عذر تقصیر دارم...
1- تأکید می کنم "توافق هسته ای حاضر نعمتی بزرگ برای کشور است"،شاید فعلاً گمان شود یک شکست و عقب نشینی است ولی در بلند مدت متوجه خواهید شد اگر این توافق صورت نمی گرفت،فرصت بیان خیلی از مطالب و حقایق نبود و ادامه‌ی حرکت شتابان برای پیشرفت کشور با توجه به شرایط موجود کمی فراسایشی و سخت می شد ولی حالا نفس های خود را برای رفتن به ثریا حبس کنید.دهه‌ی آینده ، دهه‌ی شکوفایی و یکه تازی ملت ایران در زمینه های علمی و فرهنگی خواهد بود که دانش بشر را نسبت به جهان هستی متحول خواهد کرد.ان شالله

http://s5.picofile.com/file/8109892392/1292173652_10_12_11_112047untitled_bmp.jpg
سربریده‌ی میرزا کوچک خان جنگلی - وقتی که انگلیس توانست با فشار و تطمیع و دسیسه و شایعات مختلف مردم را از اطراف میرزا دور کند با همدستی حکومت شوروی و عاملیت قوای قزاق رضاخانی ، میرزا کوچک خان و انقلاب جنگلی ها را خاموش کرد.


2- انقلاب اسلامی در پرتوی الطاف الهی ، حاصل رشد و بلوغ مردم و نخبگان مسلمان ایران است ، البته بعد از بارها شکست و تحقیر توسط مستکبرین عالم؛پس عبرت های تاریخی ملت ما بزرگترین سرمایه و چراغ راه آینده است،نمی دانم چرا افرادی که این همه به تاریخ و فرهنگ هزاران ساله ایران افتخار می کنند،زمانی که می خواهیم ورق های این تاریخ را بصورت علمی و تحقیقی و کاربردی مورد بررسی قرار دهیم و تعاملات خود را بر آن مبنا و درس های گذشتگان تنظیم کنیم به سختی مانع می شوند و با این لفظ که "گذشته ها گذشته" ، هزاران سال تاریخ ایران را صفر و هیچ می کنند! فکر می کنم تاریخ ایران برای اینها بیشتر جنبه دکوری و تزئینی دارد و بدرد ویترین می خورد تا اینکه از آن استفاده کنیم!
3- ویلیام ناکسی دارسی در سال 1901م نفت را در زمان مظفرالدین شاه  کشف کرد و تا سال 1953م ، غرب به شاهان ایرانی و دولتهای وقت یک چیز می گفت، نفت بو می دهد(!) و بدرد شما نمی خورد و مفت آنرا می بردند؟! یا می گفتند چون ما از شما ایرانیان به عنوان کارگر استفاده می کنیم باید یک پولی هم به ما بدهید(به هرحال آن زمان اشتغال زایی خیلی سخت تر از الان بود)! و بعد کم کم چون ایرانیان به حقوق و منافع سرشار نفت آشنا شدند ،باز غربی ها و در رأس آنها انگلیس ها آمدند و قراردادهایی بستند که مثلاً ما حافظ منافع شما هستیم و بدهید این کار سخت را ما انجام دهیم و شما پولش را بگیرید و حالش را ببرید و فضولی نکنید! قراردادهایی که فقط جیب غربی ها را سنگین تر می کرد و برای مردم ما منافعی در برنداشت.
4- در زمان پهلوی دوم(محمدرضا شاه)باز همین انگلیس و غربی ها بنا گذاشتند که بحرین صدف و مرواریدش ته کشیده و خرج و دخل این استان -بحرین استان چهاردهم ایران بود- با هم نمی خواند. تازه سناریویی برای جدایی بندرعباس درست کرده بودند که این شهر را هم به حاکم شارجه بفروشید! دلیل این بود که بندرعباس را کثافت و بیماری برداشته و هزینه‌ی نگهداری این بندر زیاد است! ایران مرزهای آبی زیاد دارد و می تواند با فروش بندرعباس کسری بودجه اش را جبران کند! به هرحال بحرین را به بهانه های واهی از پیکر ایران جدا کردند و سر حق حاکمیت جزایر سه گانه حسابی منت سرما گذاشتند -البته این ماجرا بدلیل دخالت غربی ها هرگز کاملا حل نشد- و ماجرای بندرعباس هم بخاطر حساسیت های شدید داخلی بعد از واگذاری بحرین به آل خلیفه ، فراموش شد.
5- این روزها هم که باخبرید ، انرژی هسته شده است عامل تمام بدبختی های ایران،چرخش نباید بچرخد تا چرخ کشور بچرخد! انرژی هسته ای و دست اندرکاران آن شده اند باعث تهدید امنیت ایران و جهان! کشوری که نفت دارد نباید از این انرژی خطرناک استفاده کند،کشوری که ذغال سنگ دارد نباید از این انرژی آلوده و سرطان زا استفاده کند،کشوری که 14 ساعت طول آفتاب دارد بدلیل امکان استفاده از انرژی خورشیدی نباید از این تکنولوژی حساسیت زا استفاده کند! دلایل قبل شبیه همان مواردی نیست که سال 1901م برای محروم کردن مردم ایران از حقوق نفت می گفتند؟ راستی اگر نفت هنوز دست انگلیس و آمریکا و غرب بود ما چه سرنوشتی پیدا می کردیم؟خداوند رحمت کند کسانی را که در سال 1332هـ.ش در ملی شدن صنعت نفت ایران نقش داشتند و کسانی را که در راه بدست آوردن تکنولوژی  انرژی هسته ای جانفشانی و ایثار کردند.راستی اطلاع دارید تا 30 سال آینده نفت و گازی برای صادرات نخواهیم داشت و با فرض جمعیت 70 میلیون نفر 60 سال بعد در تأمین نیازهای داخلی برای فراهم کردن انرژی نمی توانیم خیلی روی نفت و گاز حساب کنیم...
6- یک نکته دیگر؛چرا سال 1357 که ما نه دنبال انرژی هسته ای بودیم و نه تأسیسات غنی سازی داشتیم آمریکا یک جانبه روابطش را با ایران قطع و اموال و دارایی های ما را بلوکه کرد؟! حتماً یک عده می گویند خُب ما سفارت آنها را تسخیر کردیم،اگر این را بگویند ما سریع جواب می دهیم،آهان،احسنت،حق با شماست(!)پس چرا بعد از مذاکرات و تعهدات آمریکا به ملت ایران در سال 1358 یعنی آزادسازی اموال ما و کمک به محاکمه و تحویل شاه و همدستان وی،بعد از عمل ایران به مفاد توافق- رهاکردن گروگانهای لانه جاسوسی- شیطان بزرگ همه چیز را فراموش کرد و به صدام برای حمله به کشور کمک کرد و در شرایط سخت جنگ تحریم های شدیدتری برضد ما روا داشت؟
7- داستان تعلیق داوطلبانه غنی سازی ایران در سال 82 را فقط مانده خواجه حافظ شیرازی به نظم درآورد و از این داستان پرغصه نیز فعلا می گذریم .
8- از سرنوشت ملل جهان و خیانت های غرب و آمریکا و انگلیس بعد از قول و قرارهای فراوان و وعده های آنچنانی به آن بیچارگان سریعاً عبور می کنیم، چون کلاً یک عده می گویند به ماچه از ایران بگو!
9- بنده خدایی در تاکسی به ما می گفت:"اسرائیل عجب جونوری هستش،اینهمه بمب اتم داره به ایران گیر میده، آخه بگو به ایران چیکار داری؟" ؛ آهی کشیدم و این آیه را خواندم " لَتَجدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ... (مائده/82) " (دشمن‌ترین مردم نسبت به مؤمنان را، یهود خواهی یافت...) متأسفانه گویا به آیات قرآن ایمان و اعتقاد راسخ نداریم و همه چیز برای ما جنبه سرگرمی پیدا کرده است-نعوذبالله- ؛ به او گفتم وقتی خداوند در قرآن می فرماید:"خواهی یافت" یعنی اگر به یهود کار هم نداشته باشی صابونش را به تنت می مالد!
10- در جایی دیگر یکی از رفیقان خوب ما می پرسید:چرا اینقدر به طرف غربی بدبین هستید ، مقامات دولتی مراقب هستند و توافق نامه باعث گشایش در کارهای ملت ایران می شود.باز آهـــــــــــــــی کشیدم و گفتم:"بنده به این توافق نامه به دلایل خودم که قبلا توضیح داده شد خوش بینم و همینطور به مقامات دولت ولیکن به ادامه دار شدن روند آمد و شدها و این قبیل توافقات بدبینم" و در ادامه توضیح دادم که غرب حتی بعد از تخریب تاسیسات هسته ای  باز دست از سر ایران و ایرانی بر نمی دارد، به این توافق خوشبینم چون برخی از یاران کرخت شده اند و ان شالله بعد از اتفاقات آینده  به زودی یخ شان ذوب می شود و به هوش می آیند.به این توافق در همین حد خوش بینم چون یک عده مدام این ذکر را در گوش مردم زمزمه می کنند:"گذشته ها گذشته،آینده رو عشق است!" غافل از اینکه غرب نه گذشته را فراموش می کند و نه حق طلبی و استقلال خواهی و عزت ایرانیان را می بخشد! غرب آینده شما را نشانه گرفته و ذلیل‌تان می کند تا بفهمید در این دنیا چه کسانی ارباب هستند و چه کسانی باید برده و خوار و زیردست باشند! به او گفتم قرآن می خوانی؟ از دستم ناراحت شد و اخمی کرد ، گفتم پس حتما به این آیه توجه نکرده ای:"وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَىحَتَّىتَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِی جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلَا نَصِیرٍ" (بقره/120)؛ هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد تا (به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آن‌ها شوی، و) از آیین (تحریف‌یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوس‌های آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود.

بازنشر شده این مطلب در:
خیبرآنلاین ، روایت نو  ، بهار ، افسران ، شلمچه نیوز ، فرهنگ نیوز ، مشکین رسا ،


نوع مطلب : تحلیل، 

داغ کن - کلوب دات کام
   نظرات() 
حسن قرچک
سه شنبه 29 بهمن 1392 07:54 ب.ظ
سلام و سلام وسلام
پاسخ م.م خ : سلام علیکم
چهارشنبه 16 بهمن 1392 09:49 ق.ظ
صداقت آمریکایی (مرور اجمالی بر دلایل مذاکره آمریکا با ایران) :
http://fa.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=9290
چهارشنبه 16 بهمن 1392 09:46 ق.ظ
نگاهی متفاوت بر زندگی کمدین ضد صهیونیسم فرانسوی
http://fa.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=9291
امیدوار
جمعه 11 بهمن 1392 07:07 ق.ظ
دارم همون خفتی که سال 82 از دست همین آقایون کشیدم الان شدیدتر تجربه می کنم.صدرحمت به خاتمی که حداقل 6سال مقاومت کرد ولی اینا همین اول بسم الله چوب حراج زدن به کشور
وزیر نفت میگه شده باشه نفت ارزون بشه صادرات را زیاد می کنیم،یکی دیگه گازو ارزون میخواد بده اروپا اون یکی پای اجنبی رو باز میکنه تو معادن.
کل عرضه دولت جمع شده تو سبدکالا که اونم گند زدن و ملت رو گدا فرض کردن.صدجور حرف زدن تا 1کیلو پنیر و 2تامرغ بدن ملت،الانم میگن سبد نیست اینا رو بزاریم توش!
خداکنه این روزهای سیاه زودتر تمام شه
مسلمان
دوشنبه 7 بهمن 1392 09:01 ب.ظ
تاکی قراره سرمون کلاه بزارن جیکم نزنیم؟
زبل خان
دوشنبه 7 بهمن 1392 02:00 ب.ظ
از تیم مذاکره کننده هسته ای بخاطر این توافق افتخار آفرین که روی هرچه توافق را سفید کرده تشکر و قدردانی می کنیم و امیدواریم تا می توانند توافق کنند تا وضع ما بهتر شود.پلمپ تاسیسات هسته ای خیال اسراییل را راحت کرد و با آسودگی او خداکند خیال مردم ایران آسوده شود.همچنین از آقای اوباما و کری بخاطر تعطیل کردن انرژی هسته ای کمال تشکر را داریم و برای سلامتی و طول عمر این مردان حافظ صلح و امنیت دعای فراوان می کنیم.خداوند بر درجات ملکه الیزابت و رییس جمهور هوس باز فرانسه نیز بی افزاید که اینقدر به مردم ما حال دادند.بلند بگویید آمین
پارسا
یکشنبه 6 بهمن 1392 08:52 ب.ظ
سلام
جناب اشتری خیلی وقت گذاشتید و با حوصله جوابهایی دادید که باید اعتراف کنم دهنم بسته شد.عالی بود تحلیل و مثالها
کشور ما به وجود آدمای روشنی شبیه جنابعالی خیلی احتیاج داره
افتخار بدید و مطالب جدیدتون رو برام ایمیل کنید.
پاسخ م.م خ : علیکم السلام
لایق تعریف های شما نیستم و نگاه ما به بزرگانی است که پاسداران واقعی این انقلاب هستند.
پارسا
یکشنبه 6 بهمن 1392 01:03 ب.ظ
سلام آقای اشتری
حرفهاتون را قبول دارم و اگر کسی از این توافق خوشحال باشه به نظرم ایرانی نیست چون ما مجبوریم شدیم از یکسری از حقوق خود بخاطر بدست آوردن بخشی از حقوق دیگرمان دست برداریم ولی در کل قبول کنید این دولت باید اینکار را میکرد.
من به دکتر روحانی رای دادم چون ایشان آدم باتجربه ای است و می توانست کشور را از بحران خارج کند.آمریکا و اسراییل در زمان آقای احمدی نژاد علنی ایران را تهدید می کردن و مردم در فشار روانی شدیدی بودند.ضمنا درست نبود ما فقط بخاطر انرژی هسته ای اقتصاد را تعطیل کنیم.تحریم ها کمر ایران را خم کرد و اینطوری روز به روز ضعیف تر می شدیم.الان لحن دنیا با ما عوض شده و اعضای دولت راحت با سران کشورهای بزرگ دیدار می کنن و آنها به ایران می آیند و اسراییل و آمریکا توان تهدید را از دست دادن.تحریم ها کم تر شده و غربی ها قول دادن کاملا آنرا برطرف کنن،به نظرم این خیلی مهم است و نیمه پر لیوان را باید دید.ضمن اینکه تعصب و وطن پرستی شما را درک می کنم ولی باید واقعیت ها را نیز دید و با آرمان گرایی نمی شود کشور را اداره کرد.
پاسخ م.م خ : سلام بر شما
جنابعالی چند موضوع را با هم مطرح فرمودید،سعی می کنم خیلی خلاصه توضیح دهم:
1- آمریکا هنوز ما را تهدید می کند و آقای اوباما و کری ظرف همین یک هفته بعد از پلمپ تأسیسات هسته ای 3 سخنرانی شدیدالحن علیه ایران ایراد کردند و کری در مورد آخری ایران را تهدید نظامی کرد.پس لحن آنها با ما عوض نشده و این مورد با تاسف خوش خیالی است.عدم اقدام آنها تنها به قابلیت ها و میزان آمادگی ما برمی گردد وگرنه سرنوشت عراق و افغانستان و سوریه می بایست خیلی زودتر برای ایران اتفاق می افتاد.نکته بعد اینکه سران کشورهای بزرگ همواره با طمع وارد مذاکره با کشورهای ضعیف تر می شوند و همیشه طلبکارند و انتظار غنیمت دارند.برای مثال همین آقای اورلاند در سازمان ملل با رئیس جمهور ما دیدار کرد ولی در مذاکرات حتی نسبت به انگلیس و آمریکا فرانسه مواضع خصمانه تری را در قبال ایران اتخاذ کرد.
2- مسائل اقتصادی کشور ما 80% مربوط به مدیریت و ضعف ساختارهای اجرایی و نظارتی ماست و شاید کمتر از 20% به تحریم ها برگردد.خود رئیس جمهور محترم در زمان تبلیغات مشکلات را مدیریتی می دانست. از طرفی قرار نیست تحریمی از ایران برداشته شود بلکه از تحریم های آینده صرفا برای این شش ماه و فقط آنهم در زمینه هسته ای چشم پوشی شده و در مواردی مثل حقوق بشر یا آزادی بیان و هزار دست آویز دیگر هنوز در مظان اتهام هستیم! مورد آخر تحریم حقوق بشری ایران! همچنین آمریکا طرحی دارد که طی این 6 ماه اوضاع اقتصادی ما به حدی تضعیف شود که از غنی سازی 5% نیز بگذریم.
آقای کوهن مسئول مدیریت تحریمهای ایران در آمریکا در مجلس سنا و خطاب به نمایندگان کنگره می گوید:
- مطمئن باشید (خطاب به اعضای کنگره) در پایان 6 ماه زمان توافق ژنو، وضع اقتصادی ایران به مراتب از وضع موجود بدتر خواهد بود.
- ما (مرکز مدیریت تحریمها) اجازه نمی‌دهیم ایران از فضای روانی کاهش تحریمها بهره‌برداری کند. به همه بانکها و بنگاههای اقتصادی پیغام داده‌ایم که تحریمها در مدت 6 ماه توافق پابرجاست و هیچ حرکت جدیدی در روابط با ایران نباید بدون اجازه ما انجام شود.
البته چندین مورد دیگر هم هست که نشان از خطای فاحش تیم مذاکره کننده ما دارد. اینم سندش:
http://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/jl2243.aspx
3- کسی منکر سختی هایی نیست که بواسطه تحریم ها بر مردم ما تحمیل شده ولیکن این سختی ها در مقابل سختی های زمان جنگ ناچیز است و در مقابل آسودگی پایدار در آینده ای نزدیک بعد از رنج هایی که می بریم اندک و خنده دار به نظر می رسد. خانواده های ایرانی حاضرند فرش زیر پای خود را بفروشند و سختی های زیادی را تحمل کنند تا فرزند دل بندشان درس بخواند و علم بی آموزد و به جایی برسد،حالا چطور ممکن است وقتی موضوع به روشنی برای مردم و این خانواده ها توضیح داده شود و عده ای مدام سنگ اندازی نکنند و در صفوف مردم تردید و انشقاق ایجاد نکنند ، همین مردم و خانواده ها راضی باشند جلوی پیشرفت کشور و آسودگی نسل های آینده را به خاطر راحتی زودگذر-که آنهم معلوم نیست نصیب ما شود- بگیرند.چرا عده ای سعی دارند بگویند مردم تمام مشکلات کشور با تعطیلی انرژی هسته ای تمام می شود و با افسوس عده ای از مسئولین هم این دیدگاه را دنبال کنند.حد فاصل 57 تا 81 مشکل غرب با ما چه بود.آنموقع که ماجرای هسته ای اصلاً به شکل مطرح نبود.
4- تا مسئله اسرائیل در آسیای جنوب غربی-خاورمیانه- حل نشود بعید می دانم آب خوشی از گلوی مردم منطقه پایین برود.پس باید همیشه سرمنشأ را مدنظر قرار داد.
از ابراز لطف شما نیز سپاسگذارم
موفق و هوشیار باشید
بالابالا
یکشنبه 6 بهمن 1392 12:24 ب.ظ
سلام
شطوری؟
خوفی؟
چه خبر؟
پاسخ م.م خ : سلام!
مرادی
شنبه 5 بهمن 1392 07:09 ق.ظ
ما ایرانیها علاقه داریم تجربه ها را تجربه کنیم.هزینه زیادی نداره فقط پشت سرهم فرصت ها میسوزه و نسل ها نابود میشه و دیپلماتها و سیاستمدارن و اطرفیان اونها تا ابد وقت جولان دادن و ثروت اندوزی و جواب پس ندادن را خواهند داشت.
کلیت
جمعه 4 بهمن 1392 07:52 ب.ظ
تازه اول کاره بزارید جاگیر بشن
زهرا
پنجشنبه 3 بهمن 1392 08:23 ق.ظ
سلام.تا حالا قضیه بحرین را نمیدونستم.میشه چندتا منبع برای مطالعه تاریخ معرفی کنید.ممنون
سید
چهارشنبه 2 بهمن 1392 10:43 ب.ظ
سلام
باچه زبانی از این مطلب خوبت تشکر کنم.
ابن سینا
چهارشنبه 2 بهمن 1392 07:25 ب.ظ
صلوات که چه عرض کنم
من ختم صلوات هم انجام میدم
در کل عادت ندارم با ذکر منبع مطلبی روبنویسم.
ذلیل خاصی نداره
حالا قبلتم؟
البت صلواتشو فرستادم ها
پاسخ م.م خ : یاعلی
مصطفی
چهارشنبه 2 بهمن 1392 02:40 ب.ظ
قرآن راه را نشان داده ولی عاقلان اندک هستند
ابن سینا
چهارشنبه 2 بهمن 1392 01:08 ب.ظ
من قصد دارم از مطالبتون بدون دکر منبع استفاده کنم
ایراد داره؟
پاسخ م.م خ : حداقل صلوات رو بفرست ولی حالا چرا بدون ذکر منبع؟
چهارشنبه 2 بهمن 1392 01:07 ب.ظ
انشاالله مجلس رو هم از دست شما افراطیون بیرون میکشیم
زنده باد علامه رفسنجانی
هادی
چهارشنبه 2 بهمن 1392 12:19 ب.ظ
سلام . استفاده کردیم . مخصوصا عکس سردار شهید کوچک خان جنگلی خودش یک دنیا حرف داشت . کاش لااقل آقای روحانی حقوقدان نبود تا بلکه کمی بهتر می توانستیم تحقیر حقوق ملت را باور کنیم ...
سی ام دی ماه 1392 در تاریخ ثبت گردید و نسلهای آینده نسبت به این بی تفاوتی و ساده لوحی پدرانشان قضاوت خواهند کرد .
حسنی
چهارشنبه 2 بهمن 1392 11:51 ق.ظ
100سال بعد نوه های ما در کتاب تاریخ می خونن گروهی در ایران سال 1392 انرژی هسته ای به 4.2 میلیارد دلار فروختن و این پول هرگز به ایران پرداخت نشد.
ری
چهارشنبه 2 بهمن 1392 10:38 ق.ظ
هوچی گر خودتی
پاسخ م.م خ :
س س
سه شنبه 1 بهمن 1392 10:32 ب.ظ
*اینکه این توافق در نهایت به سود مومنان هست، شکی نیست. البته فقط مومنان نه هرکسی. چون کار خدا همینه. مکر خداست که عدو شود سبب خیر. ولی به این معنی نیست که پس اونهایی که توافق کردن کار خوبی کردن.
*متاسفانه یه عده از سر سادگی یا بی خبری یا ...، هنوز باور ندارن که غربیها فکر و ذکرشون نقشه کشیدن برای چاپیدن بقیه است. باور نمی کنن که انسانهای به این پستی هم میتونن وجود داشته باشن. چون کفر رو خوب نشناختن. مقصر خودمونیم. ما همیشه ایمان رو تعریف کردیم و شناختیم و کفر رو بی خیال شدیم. فکر کردیم نماز خوندن ایمانه، پس نخوندنش کفره دیگه. یا دیگه آخرش شراب و زناست دیگه. فکر کردیم خدا اونقدر عقده ایه که با یه شراب و زنا برچسب آخر کفر به ما بزنه و ما رو ببره ته جهنم! چقدر بی انصافیم ما که خدامون رو هم نشناختیم.

شیعه هستم، ایرانی هستم، احمدی نژادی هستم
افشین
سه شنبه 1 بهمن 1392 10:27 ب.ظ
با این تاریخ سازی ها هزارسال ایران عقب افتاد بس نبود
پاسخ م.م خ : با کلی گویی معمولاً به نتیجه نمی رسیم،تاریخ سازی کار انگلیس و آمریکاست که بوسیله BBC وVOA شما را تبدیل به موجودی بی خبر نسبت به گذشته می کنند.بنده هرآنچه آوردم مستند است و چیز محرمانه ای هم نیست که نتوانید پیدا کنید.واقعاً باعث تاسف است که شما حتی اخباری که آنان منتشر می کنند را درست مطالعه نمی کنید وگرنه اینقدر بی محابا همه‌ی حقایق را نفی نمی کردید.
حامد
سه شنبه 1 بهمن 1392 09:08 ب.ظ
تاریخ ایران دکور شده را خیلی خوب اومدی
شلمچه نیوز
سه شنبه 1 بهمن 1392 12:56 ب.ظ
این مطلب در شلمچه نیوز
رضا
سه شنبه 1 بهمن 1392 12:38 ب.ظ
سلام
رویت را از دور می بوسم
اوج
سه شنبه 1 بهمن 1392 11:28 ق.ظ
سه تا سوال دارم:
*چرا هرچی دولت راستگویان تا الان گفته برعکس در اومده؟
*چرا دولت، منتقدان مثل روزنامه یالثارات الحسین رو با داس درو می کنن
*چرا منتقدین دولت احمدی نژاد همه کارای اون زمانو اخ و بد می دونستن ولی دقیقا همون کارا تو دولت فعلی رو به به و خوب،مثل سفرهای استانی یا کمک به اقشار کم درآمد
هرکی به این سه تا سوال جواب داد یک سفر امام زاده داوود پیش من جایزه داره
جواد
سه شنبه 1 بهمن 1392 11:04 ق.ظ
هنوز متن کامل توافقنامه ژنو ارائه نشده!!! غلط نکنم نشستن دورهم با خودشون گفتن بزار تحریما یه کم برداشته شه، یه کم وضع اقتصادی مردم بهتر شه بعد بگیم که چی دادیمو چی گرفتیم!!
این نظر منه: بعد از ورود اسلام،از ایران تقریبا همین فرهنگ مقاومت باقی مونده بود که اینم این آقایون ترتیبشو دادن...
احمد
سه شنبه 1 بهمن 1392 07:50 ق.ظ
داغ دلمون هی تازه تر میشه
از اشارات تاریخی تون حقیقتا سپاس
ای کاش میشد بیش از این مباحث تاریخی رو بفرمایید
من که منتظر میمونم برای مطالب قشنگتون
یاعلی./
عبدالوهاب
سه شنبه 1 بهمن 1392 02:35 ق.ظ
خسته نباشی
ری
سه شنبه 1 بهمن 1392 12:59 ق.ظ
دروووووووووووووووغ ممـــــنوع
پاسخ م.م خ : ؟!
می گویند فرعونیان چون دلیل محکمی برای معجزات موسی(ع) نداشتند وی را به سحر و دروغ متهم کردند.
البته ما خاک پای حضرت موسی(ع) هم نیستیم ولی مَثل برخی مَثل فرعونیان است تا چون با حقایق روبرو می شوند شروع می کنند به تهمت زدن و هوچی گری...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30

  • Up Page
    کد پرش به بالای صفحه وب