تبلیغات
نمل/عاقبت جوینده یابنده است... - فتنه گران از سعه‌ صدر رهبری و مردم سوء استفاده نکنند
 
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا

فتنه گران از سعه‌ صدر رهبری و مردم سوء استفاده نکنند

نویسنده :م.م خ
تاریخ:یکشنبه 3 شهریور 1392-12:22 ب.ظ

طی این روزها واژه های جدیدی می شنویم ، کاسب و دلال فتنه ، ساکت انحراف ، افراطی و غیره ...
حساسیت موضوع جایی است که عده ای قصد دارند با لفظ سازی هایی مانند آنچه در سطر اول ذکر شد کلیدواژه های مهمی چون فتنه ، فتنه گران،ساکتین فتنه،خواص مردود، مسئله‌ی بصیرت و غیره را لوث کنند،افرادی که تبیین کنندگان این کلیدواژه ها بودند را بکوبند و به حاشیه برانند و در گردوغبار درگیری های سیاسی، صحنه را برای ورود گفتمانی جدید -شما بخوانید "سازش و بعد تسلیم " - آماده کنند.

گرچه رئیس جمهور منتخب سعی زیادی دارد که با مشی اعتدالی ، اجازه‌ی نفوذ فتنه گران را به دولت یازدهم ندهد و مجلس نهم در این راه کمکهایی به دولت "تدبیر و امید" در جریان رأی اعتماد به وزرا کرد ، ولی خبرهایی که به گوش می رسد حاکی از فشار زیاد طیفی از افراد و عواملی است که در فتنه 88 و ماجراهای ماقبل آن پرونده روشنی ندارند و به هرصورتی می خواهند سهمی از دولت ببرند.بنده بعنوان فردی عادی معذوریت های رئیس جمهور را تاحدودی می توانم درک کنم ولیکن متوجه نشدم چرا ایشان بعد از انتخابات به صراحت از کمکهای افراد خاص تشکر کردند؟مطمئناً با این چراغ سبز دست گروه های فرصت طلب حاشیه نشین برای مطالبه‌ی علنی بازتر شد،زیراهرچه دکتر روحانی بفرمایند فراجناحی هستند ولیکن جریان نفوذ با مهندسی چندین ساله آموخته است چطور افراد را تحت فشار برای رسیدن به مقاصد خود قرار دهد،مگر اینکه دولتمردان آنچنان که به خوبی و به صراحت تاکنون نشان داده اند در خط ولایت و کنار مردم ، بدون تزلزلی بمانند.
موردی هم هست که دقت بیشتر تیم دولت را می طلبد تا به احدی باج نداده و  در دام این جریانات خاص نافتند،چون نقشی در پیروزی آنها نداشته اند که حالا سهمی ببرند.در انتخابات 1392 حدود 45میلیون از مردم ایران در صحنه‌ی انتخابات حاضر شدند،تقریباً به همین میزان و فراتر در 9دی 1388 به خیابانها آمدند و اعلام انزجار و نفرت خود را از فتنه گران آلت دست صیهونیسم جهانی ابراز داشتند،حال سوال اینجاست که آیا 18 میلیونی که به آقای روحانی رأی دادند  غیر از  افراد حاضر در راهپیمایی دشمن شکن 9دی بودند؟قطعاً خیر.از طرفی آنهایی که به هر دلیل نتوانستند رأی بدهند نیز با این جریانات مطئناً بنا به شواهد روشن همراه نیستند،زیرا بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری در 29 خرداد 88 و هشدارهای ایشان،حتی کسانی که از 23 تا 28خرداد در تجمعات نهایت چندده هزارنفره به خیابان های تهران آمده بودند،پیام منطقی رهبری را درک کردند و پس از آن جز آشوب های چندصدنفره‌ در نقاط مشخص تهران ، در هیچ کجای ایران شاهد اعتراض نبودیم.
نکته‌ی مشکوک بعدی فتنه انگیزی همین طیف مشخص برای رودررو قراردادن دولت با نیروهای ارزشی کشور است،چند روزی از انتخاب ایشان نگذشته بود که همان حرف و حدیث های مسئله ساز گذشته شروع شد، طرح مجدد سناریوهای دستمالی شده ای چون فتح سنگر به سنگر،چانه زنی و فشار،قورباغه آب پز و پرنده ، همرنگ سازی و غیره که از دهه 70 توسط بزرگترین سرویس های اطلاعاتی غربی و شرقی روی ایران پیاده می شود در این برهه جزباهدف فتنه انگیزی و ایجاد تنش در داخل کشور نیست؟در دولت نهم و دهم نیز بارها ما از جریان نفوذ با ساختار فراماسونری سخن گفتیم که قصد زدن به زمین دولت را دارد ولی کو گوش شنوا،همین جریان نفوذ در دولت یازدهم سعی دارد دولت را به شکلی دیگر گرفتار کند،طرح آنها به نظر بنده مراحل مشخصی دارد که به شکل ذیل می آورم:
1-پروژه طولانی مدت و دقیق آفتاب پرست – این واژه را خودم ساختم! – در این طرح جریان نفوذ با همرنگ کردن گفتمان خود با گفتمان غالب دولت ها و افراد با نفوذ، حرکت را آغاز می کند،اگر بحث دین مداری و مهدویت است با همان زبان وارد می شود،اگر گفتمان اعتدال است با همان شیوه وارد می شود،اگر قرار بر عبادت است از همه عابدتر و اگر قرار بر سازندگی و عدالت است از همه تندتر و اگر روشنفکری است،پروژکتور می شود(!)
2-مطرح کردن سخنان دوپهلو و مشکوک برای حساس کردن جریانات کشور
3-مظلوم نمایی و درآوردن حرص طرف مقابل(!)–خیلی راحت گفتم-
4-سنگر گرفتن پشت دولت مردان یا قدرت مندان
5-وارد کردن پایگاه های اجتماعی جریانات مهم کشور به صحنه‌ی درگیری
6-اصطکاک افراد شاخص و در نهایت دولتها و نهادهای انقلاب
7-تضعیف خدمت رسانی دولت و دلسرد کردن مردم از اصل انقلاب و آدرس دادن به آن سوی مرزها،به شکل های مختلف؛مثلاً در فلان جا هم بودی چنین بلایی سرما نمی آوردند یا سر این خدمتگزار نمی آوردند، ببینید فلان کشور طی فلان سال رسیده فلان جا، واقعاً راست هم می گویند ،چون خودشان می دانند چه بلایی سر کشور آورده اند...
قضیه ثابت در ادامه مفروضات بالا اینست که جریان نفوذ با هر عنوانی و در هر لباسی منتظر نشسته تا وظیفه خودش را انجام دهد،تنش و درگیری آب حیات و بهترین بستر برای ظهور و بروز این جریان خطرناک است،پس به عقیده حقیر نباید وارد  بازی های احساسی و پرهزینه برای کشور شد که توسط غربی ها و فتنه گران برنامه ریزی شده است،فقط و فقط روشنگری و ارائه‌ی شواهد کار ساز است و درگیری را باید پشت اردوگاه فتنه دنبال کرد و آنرا به حریم دولت نکشاند تا کشور آسیب نبیند،مورد بعدی اینکه ایران شیربیشه است نه غورباقه و مستکبرین عالم چنین ظرفی ندارند تا ما را بپزند و  اتفاقات پرشتاب ایران و منطقه هم اجازه صبر برای آشپزی به آنها نمی دهد.به فواصل کوتاه خیلی زود دست چدنی  از زیر پوشش مخملی بیرون آمده و تکرار خاطراتی می شود تا مردم ایران جنایت و خنجر زدن های غرب را طی 3سده اخیر فراموش نکنند.
و اما اینکه رهبری معظم انقلاب در فواصل زمانی با یادآوری فتنه نمی خواهند گرد غفلت بر روی این موضوع بنشیند به این دلیل است که سرمنشأ و دست‌اندر کاران فتنه،همان افراد اصلی جریان نفوذ هستند ،همچنین ایشان اخیراً بسیار ظریف به طرفهای مقابل و پشت پرده داخلی هشدار می دهند که آنها را کاملاً می شناسند و از اقدامات شان باخبر هستند پس در سخنرانی ششم مردادماه با اشاره مجدد به حوادث 88 می فرمایند « یك جماعتى در مقابل جریان قانونى كشور، به شكل غیر قانونى و به شكل غیر نجیبانه ایستادگى كردند »
غیرنجیبانه را می شود اینطور معنا کرد که افرادی به ظاهر نجیب-و مشخص برای رهبری- کاری کردند غیرنجیبانه و باز ادامه می دهند :« خب، چرا عذرخواهى نمیكنند؟ در جلسات خصوصى میگویند ما اعتراف میكنیم كه تقلب اتفاق نیفتاده بود. خب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا كشور را دچار این ضایعات كردید؟ » و بلافاصله موضوع حوادث سال تیرماه 78 را پیش می کشند:« درباره‌ى حادثه‌ى سال ۷۸ هم ما حرف زیاد داریم؛ آن هم داستان دیگرى است. »
اینجا به جد! به این نانجیب ها و فتنه گران هشدار می دهیم از سعه صدر رهبری و مردم سوء استفاده نکنند،اگر مورد لطف و گذشت قرار گرفته اند و کسی کاری به کارشان ندارد ،باعث نمی شود فکر کنند می توانند به اشتباهات گذشته‌ی خود ادامه دهند.اجازه نمی دهیم بلایی که سردولتهای قبلی درآوردید سر دولت آقای روحانی تکرار کنید،هرچند ایشان و بعضی دوستداران و هواداران‌ محترم‌شان به شکلی دیگر برداشت کنند و با ما اختلاف سلیقه داشته باشند، ولیکن به تکلیف خود عمل می کنیم و از رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران با جان و دل حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد و گذشت زمان بهترین دلیل برای اثبات حسن نیت ماست.
وظیفه نمایندگان مجلس در انتخاب 3 وزیر باقیمانده نیز بسیار دشوار و حساس است.مردم به شما رأی داده اند تا به وظایف خود عمل کنید،خدایی ناکرده تحت تأثیر جو و یا قول و قرارهای خیالی و هیاهوی افراد مشخص قرار نگیرید تا قضیه را از سرخود بازکنید؛ نه مصلحت اندیشی جریانات را داشته باشید و نه به فکر رأی 2 سال دیگر خود باشید.مطمئناً انتظار همه‌ی مردم، عمل به تکلیفی است که بر دوش شما گذاشته‌اند و خداوند برهمه چیز ناظر است.

***************************************
در آخر بنده پیشنهاد می کنم بندهای مهم سخنان رهبری در جمع دانشجویان در نوزدهم ماه مبارک رمضان امسال را بار دیگر مرور کنیم.ایشان چند کد مهم می دهند:
1-اختلاف نظر نباید به دعوا و كدورت و احیاناً خشونت بینجامد
2-اگر چنانچه مسائل سال ۸۸ را مطرح میكنید، مسئله‌ى اصلى و عمده را در این قضایا مورد نظر و در مدّ نگاهتان قرار دهید-اشاره به اصلی نکردن قضیه کهریزک و فرعی کردن اصل فتنه- ؛ آن مسئله‌ى اصلى این است كه یك جماعتى در مقابل جریان قانونى كشور، به شكل غیر قانونى و به شكل غیر نجیبانه ایستادگى كردند و به كشور لطمه و ضربه وارد كردند؛ این را چرا فراموش میكنید؟ البته ممكن است در گوشه و كنار یك حادثه‌ى بزرگ زد و خوردهائى انجام بگیرد كه انسان نتواند ظالم را از مظلوم تشخیص دهد؛ یا یك نفر در موردى ظالم، در موردى مظلوم باشد؛ این كاملاً امكان‌پذیر است؛ اما در این قضایا، مسئله‌ى اصلى گم نشود.
3-لزوم نظارت چه در سطح سیستمی و چه مردمی بر روی همه‌ی دستگاه های کشور
4-بنده معتقدم كه آرمانهاى انقلاب - كه چهارچوبهایش مشخص است، بنده هم بعضى‌ها را تصریح خواهم كرد و اسم خواهم آورد - بدون نیرو و نشاط و جسارت جوانى، قابل تعقیب و قابل دسترسى نیست.
5-اولویت بندی آرمانها
6-آرمانگرائى بدون ملاحظه‌ى واقعیتها، به خیالپردازى و توهّم خواهد انجامید... بدون دیدن واقعیتهاى جامعه، تصور آرمانها خیلى تصور درست و صحیحى نخواهد بود، چه برسد به دستیابى به آرمانها.
7-حتماً تكلیف‌گرائى معنایش این است كه انسان در راه رسیدن به نتیجه‌ى مطلوب، بر طبق تكلیف عمل كند؛ برخلاف تكلیف عمل نكند، ضدتكلیف عمل نكند، كار نامشروع انجام ندهد؛ والّا تلاشى كه پیغمبران كردند، اولیاى دین كردند، همه براى رسیدن به نتائج معینى بود؛ دنبال نتائج بودند. مگر میشود گفت كه ما دنبال نتیجه نیستیم؟
8-جدا كردن مسائل اصلى از فرعى، مسائل درجه‌ى یك از مسائل درجه‌ى دو، سرگرم نشدن به مسائلى كه از اولویت برخوردار نیستند و شناختن این مسائل
9-عمق راهبردى نظام در نگاه به مسائل منطقه
10-ما معتقدیم دولتها مسئولیتهاى سنگینى دارند، كارشان واقعاً سخت است؛ اداره‌ى كشور در بخش قوه‌ى مجریه، حقیقتاً كار دشوارى است؛ باید همه كمك كنند. هیچ كس هم از ضعف خالى نیست.

 متن کامل بیانات رهبری انقلاب در دیدار دانشجویان‌


بانشر شده این مطلب در:
بولتن نیوز ، نکات پرس ، خیبر آنلاین ، آنلاین 110 ، عماریون ، رجانیوز ، برای مردم ،


نوع مطلب : تحلیل، 

داغ کن - کلوب دات کام
   نظرات() 
هومان از دانشگاه چمران اهواز
سه شنبه 3 دی 1392 11:07 ب.ظ
ما زنده به آنیم كه آرام نگیریم/گر خامنه ای لب تر كند جان به فدایش می كنیم...
ابر
یکشنبه 10 شهریور 1392 03:14 ق.ظ
سلام.اشاره خوبی داشتی به این موضوع که "در دولت نهم و دهم نیز بارها ما از جریان نفوذ با ساختار فراماسونری سخن گفتیم که قصد زدن به زمین دولت را دارد ولی کو گوش شنوا"! واقعا کی به این حرف ها اهیت داد؟ کی برا این توهمات تره خرد کرد؟ از اردیبهشت 90 همین جور در گوش ملت خواندید که بزودی قرار نفوذی ها دستگیر، افشا و به مردم معرفی بشن! انحراف که هیچ با شبهه افکنی هاتون ملت فتنه را هم باور نکردند و بد جور زمین تون زدند! شما آبادگران خوبی هستید! موضوع این که مهدویت انحصاری و محدود به یک تفکر و جغرافیای خاص نیست امروز مهدویت یک مکتب جهانی است که البته کمتر از بزرگان "ق"!در این باره آموختیم! احمدی نژاد حذف شد چون اهل سهم دهی و سهم خواهی نبود! نمایندگان شما به کسی که قسم جلاله دروغ خورد به غارتگر بیت المال و سخنگوی فتنه گران رای اعتماد دادند!آب هم از آب تکان نخورد! معاون اول و معاون پارلمانی رئیس جمهور که امروز انتخاب شد از اعضای اصلی اتاق فکر فتنه هستند صدا از صدای کسی در نیامد! احمدی نژاد از روز اول اشتباهی بود فقط او اختیار معاون اول خود را هم نداشت!
بهاری باشید
یاعلی
پاسخ م.م خ : ؟!
در راه حق باشید
یا زهرا(س)
هویزه
پنجشنبه 7 شهریور 1392 12:46 ب.ظ
پیام فتنه را هنوز نفهمیدیم
منصور
سه شنبه 5 شهریور 1392 01:53 ب.ظ
اگر امام خامنه ای تنها نیست،اینهمه دلواپسی آقا چرا؟
صابر
سه شنبه 5 شهریور 1392 12:34 ب.ظ
به فتنه گران می گویم باز می خواهید مردم را امتحان کنید؟
نادی
سه شنبه 5 شهریور 1392 11:31 ق.ظ
خیلی خوب وارد شدید. ولی صادقانه بگم خطای املایی موجب كاهش وزن محتوا در نظر خواننده میشود. مثلا:
لوس نه بلكه لوٍث
غورباقه نه بلكه قورباغه

مؤید باشید
پاسخ م.م خ : بسیار سپاسگذار
غلط ها اصلاح شد،ممنون
کلا در تایپ کردن آدم دقیقی نیستم و معمولاً فرصت بازبینی متن ها را ندارم،مگر با تذکرات رفقایی چون شما اصلاح و ویرایش در حین حرکت نمل صورت گیرد.
بازهم تشکر
محمدسلیمی
سه شنبه 5 شهریور 1392 08:03 ق.ظ
چرا در مورد فتنه قم و فتنه گران حرمت شکن چیزی نمی گوئید
پاسخ م.م خ : تصور می کنم خیلی روشن از پروژه واژه سازی جریان نفوذ در متن توضیح داده باشم.دامن زدن به ماجرای ناگوار و البته فرعی قم و فتنه خواندن آن نوعی عدم درک صحیح قضایای جاری کشور را نشان می دهد.
به لحاظ حجم جنایت و خیانت به اسلام و ایران و انقلاب ، هیچ واقعه ای با فتنه‌ی صیهونیستی 88 قابل قیاس نیست و نباید آنها را هم سنگ قرار داد.
بچه کف بازار
دوشنبه 4 شهریور 1392 11:45 ب.ظ
قسم میخورم 1% مردم ایران دنبال سیاست بازی های مسولین شکم سیر نیستند،اصلاح طلب و اصولگرا سرقدرت می جنگن ما سر یک لقمه نون ولی این لقمه را با عزت ایران عوض نمی کنیم.
یک عهدی با امام خمینی و رهبری بستیم پاش هستیم.صلاح دونستیم به احمدی نژاد رای میدیم یک موقعم به روحانی به هیشکی ربطی نداره،که الان بزرگتری کنه و فک و فامیلشو بخواد جا کنه تو دل دولت
هرکسم بخواد به کشور ضربه بزنه جلوش مردونه می ایستیم
علی
دوشنبه 4 شهریور 1392 11:33 ب.ظ
لینک مقاله من
http://bayanbox.ir/user/sistani/%D8%A7%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%87%20%D8%AA%D8%A7%20%D9%85%D8%B4%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87.pdf?info
علی
دوشنبه 4 شهریور 1392 11:32 ب.ظ
کسی فراماسونری را منکر نشد بلکه منظور من در مورد بزرگنمایی در این موضوع است یا نه خود من
به رابطه مشایی وفراماسونری شاره کرده بودم اما خب به نظرم تا حدودی خودم هم بسیار غلو کردم
پاسخ م.م خ : بعنوان تعریف موضوع عرض کردم.
پرداختن پرحجم،دانستن کل دولت ارزشی به مثابه انحراف و گم شدن موضوع اصلی فتنه طی سالهای آخر دولت باعث شد ، عقبه جریان نفوذ برای خود حاشیه امنی ایجاد کند.
علی
دوشنبه 4 شهریور 1392 05:48 ب.ظ
سلام علیکم
مطلب خوبی بود همسنگر افسرانی
اما در مورد این فراماسونی یکی کمی جای بخث است به نظرم در مورد جریان انحراف خیلی بزرگنمایی شد البته خود من هم اشتباهاتی داشتم
پاسخ م.م خ : فراماسونری یک سازمان است که هدفش نفوذ،استحاله و گرفتن تمام ارکان قدرت از طریق هروسیله ای است
مسعود
دوشنبه 4 شهریور 1392 04:35 ب.ظ
نگرانی بزرگ قضیه آندولاسیزاسیون ایران هستش،به اونم بپردازید
چمنی
دوشنبه 4 شهریور 1392 01:41 ب.ظ
بشکه صبرم ترکید،چیکار می کنن آقایون،نمی تونید حساب اینها رو برسید به مردم روراست بگید
سید
دوشنبه 4 شهریور 1392 07:51 ق.ظ
خدایا ما به کدام سو حرکت میکنیم.
حسن قرچک
یکشنبه 3 شهریور 1392 11:59 ب.ظ
سلام بردرت شبت بخیر موفق باشی
خادم
یکشنبه 3 شهریور 1392 11:22 ب.ظ
کوتاه بیایم فتنه پیچیده تر شکل گرفته و اوضاع درست بشو نیست،دولت دوره شده باید کمکش کرد
علی
یکشنبه 3 شهریور 1392 09:37 ب.ظ
سلام
بازم عالی نوشتی
خیبرآنلاین
یکشنبه 3 شهریور 1392 07:35 ب.ظ
سلام
این پست در ستون وبلاگ پایگاه خبری- تحلیلی "خیبرآنلاین" منتشر شد.
یافاتح خیبر مدد
محمدجواد
یکشنبه 3 شهریور 1392 06:39 ب.ظ
موافقم
وجدان بیدار
یکشنبه 3 شهریور 1392 05:29 ب.ظ
به دولت دهم اشتباهی گیردادید.انحرافی وجود نداشت الکی گندش کردید،اینم عاقبتش
پاسخ م.م خ : درگوشی یک موردی عرض کنم:
شاید سالها بعد افشا شود که یک جریان که بنده اسم آنها را جریان نفوذ گذاشته ام،با دولبه‌ی همیشه مخالفین و همیشه متملقین همچون قیچی دولت برآمده از خواست ارزشی ها را به دو دلیل به افتضاح کشاندند:
1- اگر دولت نهم و دهم می توانست تمام مشکلات داخلی و خارجی را حل و فصل کند،گفتمان عدالت و استقامت الگویی می شد که دیگر اقبالی برای روی کار آمدن مجدد جریان نفوذ در بین مردم نمی ماند.
2- با جدی شدن خطر حلقه انحرافی ، اشتباهی تاکتیکی در دولت دهم و اردوگاه ارزشی ها اتفاق افتاد؛مسئله‌ی اصلی از فتنه 88 به حلقه انحرافی معطوف شد و فتنه گران و عوامل اصلی توانستند از این انشقاق و غفلت نهایت استفاده را ببرند و دادگاهی تاکنون برای بررسی جرایم سران فتنه تشکیل نشده است،چون در بین سالهای 88 و 92 بنا به دلایل مختلف مجلس و دولت و دیگر نهادها مدام دچار سوءتفاهم و تخاصم و کشمکش بودند و با یک عزم واحد و جدی محاکمه‌ی فتنه گران را خواستار نشدند و در حد لفظ ماند.در شرایط جدید نیز بعید به نظر می رسد اتفاق خاصی رخ دهد.به عقیده بنده رهبر انقلاب نیز با پیش بینی این وضعیت کلمه ای در مورد انحراف به زبان جاری نکردند تا فشار روی دولت کم شود و بالعکس هربار به سمت فتنه حمله بردند تا خط اصلی گم نشود.هرچند معتقدم ایشان مطمئن بودند افرادی هستند که اجازه ریشه دار شدن منحرفین را نمی دهند و این حلقه نوظهور یک تاکتیک ایزایی است برای گمراه کردن انقلابیون.
مجیدی
یکشنبه 3 شهریور 1392 04:31 ب.ظ
هنر فتنه اینه که جای مظلوم و ظالم را برعکس نشون میده
محمدرضا اکبری مودب
یکشنبه 3 شهریور 1392 03:56 ب.ظ
با عرض سلام و ادب به همگی دوستان
اگر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری همه به پیش بروند و گول عوامل فریب خورده که این افراد از بین ماست(کرم درخت از خود درخت است)رانخورند ایرانی خواهیم ساخت که در آن بتوانیم بدور از تنش زندگی نماییم و زمینه ظهور حضرت ولی عصر (عج) را فراهم کنیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.  • Up Page
    کد پرش به بالای صفحه وب