تبلیغات
نمل/عاقبت جوینده یابنده است... - در زمین ما نگیرد ریشه ات ، هست نامسلم هنوز اندیشه ات
 
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا

در زمین ما نگیرد ریشه ات ، هست نامسلم هنوز اندیشه ات

نویسنده :م.م خ
تاریخ:چهارشنبه 16 اسفند 1391-12:55 ب.ظ

این چند وقت خیلی خودم را کنترل کردم که مطلبی درمورد انسان کم ارزشی که سوژه مجلات فکاهی شده ننویسم ولیکن حرکات و رفتار این فرد فرصت طلب و بی سواد بنام "اسفندیار رحیم مشایی" باعث شد نکاتی را خدمت رفقا عرض کنم.خواهشمندم مطلب حاضر را به دقت و با عینک نقادی مطالعه بفرمائید و اگر نظری هست برای ارتقای و قوت متن بدون رودربایستی بفرمائید استقبال می کنم.

افسران - در زمین ما نگیرد ریشه ات ، هست نامسلم هنوز اندیشه ات


روز گذشته (سه شنبه 15 اسفندماه 1391) با هزینه بیت المال در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی مراسمی برگزار شد تحت عنوان "جشن هنر" با حضور بازیگران،خوانندگان و برخی مسئولین دولت دهم که تا اینجا شاید اتفاقی عادی باشد، ولیکن این باصطلاح جشن یا میتینگ انتخاباتی جناب دائم الافاضات مشایی با رفتار ،حرکات و سخنانی همراه شد که خونم به جوش آمد.

فارغ از اینکه چه لزومی دارد در شرایط اقتصاد مقاومتی ده ها میلیون تومان از جیب مردم هزینه چنین مراسم هایی شود؛ سخنان جناب مشایی بیشتر از هرچیزی مغز انسان را بدرد می آورد(!) و طبع را مشمئز میکند که چگونه شد در دولت نهم و دهمی که برشانه های پابرهنگان و مومنین بالا رفته است چنین حرف و حدیث هایی شنیده می شود که حتی افراد ملحد بصورت علنی  جرأت بیانش را ندارند و درد بزرگتر اینکه جناب رئیس جمهور چطور توانست خام چنین فرد بی سوادی شود که با آسمان و ریسمان به هم بافتن ، چرندیاتش را مانیفست جهانی و نجات بخش انسان می داند(!) فقط وجدان خود را قاضی کنید و به این جمله مشعشع از جناب مشایی دقت فرمائید:"من اول ایرانی هستم، بعد مسلمان."

عجب روشنفکری است این آدم! در زمانه ای که قوم پرستی یا همان ناسیونالیسم در تمام دنیا مسخره می شود ایشان با غلظت تمام عقیده اش را متأخر نسبت به مکان تولدش می داند؟!

آیا هنوز پس از عصر جاهلیت در میان مسلمانان کسی پیدا می شود که نژاد و رنگ و قوم را نشان برتری و رجحان بداند که نادانی در ایران می خواهد به آن دوران بازگردد یا نکند دنباله روی نژادپرستی نازیسم و یا نظام آپارتاید و اسرائیل است که خود را برترین نژاد و باقی را هیچ می انگارند!

مشایی می گوید:"من به عنوان کارشناس و شاگرد عرصه میراث فرهنگی باید بگویم که یک تفاوتی بین ایران، مصر، هند و چین وجود دارد و آن این است که شاید اینها باهم در یک طراز باشند اما به لحاظ اندیشه استراتژیک و خط انسانی ایرانی ها برتر از همه اقوام جهان بوده اند."

 

بنده در اینجا اصلا و ابدا درحد دفاع از اسلام عزیز و مظلوم نبوده و نیستم که خداوند متعال خود ضامن وحافظ آن است ،پس مطالب چون من نالایقی به حد وسع  و فراخور است از آنچه درک کرده ام و خدمت شما عرض می کنم:

یکم- نژاد و نژاد پرستی و اصرار براینکه ایران و ایرانی برترین قوم و ملت هستند هیچ مبنای تاریخی و علمی ندارد چه رسد به اینکه در ادیان الهی چون اسلام به آن حتی اشاره‌ای شده باشد، پیامبر(صلى الله علیه وآله) در «مکّه» براى مردم خطبه خواندند و فرمودند: یا اَیُّهَا النّاسُ اِنَّ اللّهَ قَدْ اَذْهَبَ عَنْکُمْ عَیْبَةَ الْجاهِلِیَّةِ، وَ تَعاظُمَها بِآبائِها، فَالنّاسُ رَجُلانِ: رَجُلٌ بَرٌّ تَقِىٌّ کَرِیْمٌ عَلَى اللّهِ، وَ فاجِرٌ شَقِىٌّ هَیِّنٌ عَلَى اللّهِ، وَ النّاسُ بَنُو آدَمَ، وَ خَلَقَ اللّهُ آدَمَ مِنْ تُراب، قالَ اللّهُ تَعالى: یا أَیُّهَا النّاسُ إِنّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَر وَ أُنْثى وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللّهِ أَتْقاکُمْ إِنَّ اللّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ

 «اى مردم! خداوند از شما ننگ جاهلیت و تفاخر به پدران و نیاکان را زدود، مردم دو گروه بیش نیستند: یا نیکوکار، با تقوا و ارزشمند نزد خدا، و یا بدکار و شقاوتمند و پست در پیشگاه حق، همه مردم فرزند آدم اند، و خداوند آدم را از خاک آفریده، چنان که مى گوید: اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم، و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا شناخته شوید، از همه گرامى تر نزد خداوند کسى است که از همه پرهیزگارتر باشد، خداوند دانا و آگاه است».

نکته بعد آنکه در طول تاریخ خیلی افراد آمدند و به دنبال ناکجا آباد و مردمانش گشتند و یا خود را برترین معرفی کردند مانند افلاطون که آتلانتیس را برترین سرزمین و مردمانش را بهترین می دانست و بنی اسرائیلی که بدنبال ملک سلیمان و احیای جامعه ای هستند که برترین قوم روی زمین است و باقی انسان‌ها مانند احشام فقط می چرند و زاد و ولد می کنند برای اربابان یهودی! اگر به صحت چنین تئوری هایی درباره تمدن های باستانی که سرمنشاء تمام تحولات بشری هستند معتقد باشیم باید سخنان افلاطون و کتب عهدعتیق را باور کنیم که بعضاً تاریخ‌شان به قبل از کوروش و تمدن ایران بازمیگردد.

بافتن دلایلی پوچ وکاملاً بی پایه توسط امثال مشایی تنها باعث سرافکندگی و تمسخر ایرانیان در مقابل مردمان فرهیخته جهان است.

دوم  به فرض اینکه بپذیریم به سبب تاریخی و قدمت و همچنین برتری فرهنگ باستانی ایران کهن؛ ایرانیت مقدم بر اسلامیت است،اما سوالی که مطرح می شود اینست که چرا قریب 1400 سال است ایرانیان اسلام را بعنوان منش و روش زندگی خود برگزیده اند؟اگر بحث اجبار است که ایران توسط اعراب اشغال شده پس سوال بعدی اینست که چرا ما اکنون فرهنگ مغولی نداریم و یا طی 100 سال استعمار و اشغال ایران توسط روس و انگلیس،شمال کشور روسی فکر نمی کنند و جنوب ‌مان انگلیسی!

1400سال است طوفان ها و حوادث نتوانسته است تغییری در باور اسلامی مردم ایجاد کند،وبعد اینکه به لحاظ سابقه 1200ساله فرهنگ باستانی در ایران و سبقه 1400 ساله فرهنگ اسلامی،باید پذیرفت تا اینجا حداقل 200 سال فرهنگ اسلامی سابقه بیشتری در ایران دارد،پس فرهنگ اصیل‌تر با استدلال طول و عرضی آقایان همین فرهنگ اسلامی باید باشد.اینطور نیست؟

سوم    شهید استاد مرتضی مطهری در کتاب “خدمات متقابل اسلام و ایران” می نویسد: «گرایش به جنبه های قومی و ملی در زبان های اروپایی، ناسیونالیسم خوانده می شود که برخی از دانشمندان فارسی زبان، آن را ملت پرستی ترجمه کرده اند. ناسیونالیسم مطابق بیان گذشته بر عواطف و احساسات قومی و ملی متکی است نه بر عقل و منطق. ناسیونالیسم را نباید به طور کلی محکوم کرد. ناسیونالیسم اگر تنها جنبه مثبت داشته باشد یعنی موجب همبستگی بیشتر و روابط حسنه بیشتر و احسان و خدمت بیشتر به کسانی که با آنها زندگی مشترک داریم شود ضد عقل و منطق نیست و از نظر اسلام مذموم نمی باشد ... ناسیونالیسم آنگاه عقلا محکوم است که جنبه منفی به خود می گیرد، یعنی افراد را تحت عنوان ملیت های مختلف از یکدیگر جدا می کند و روابط خصمانه ای میان آنها به وجود می آورد و حقوق واقعی دیگران را نادیده می گیرد.»

دو روایت از ناسیونالیسم توسط شهید مطهری بیان می شود که اولی کشور دوستی و علاقه به هم افزایی و ساختن میهن است که مذموم نیست و اتفاقاً موهبت و حُسن است و دومی انشقاق و اختلاف چه به لحاظ برون مرزی و چه به لحاظ درونی است و آیا این دومی دقیقاً الگوی کشورهای استکباری برای شقه شقه کردن کشورهایی چون ایران نیست؟

حال باید پرسید قصد مطرح کردن مطالبی انحرافی از مکتب ایرانی،ایرانیت مقدم بر اسلامیت و غیره آیا چیزی جز جدا کردن ایران اسلامی از هویت اصیل خود و تحولات منطقه ای در سایه بیداری اسلامی است؟


مقصود آقایان از ایران کدام است، فارس‌ها ، لرها ، آذری‌ها ، ترکمن‌ها، بلوچ‌ها ،کردها و و و یا پان ایرانیسم باضافه پیشوند پان به هر یک از این قومیت ها و بعد دعوا و جنگ داخلی بدون پایان؟

آیا در 8سال دفاع مقدس مردم کشور با رمز یامحمد(ص) و یا زهرا(س) و یا علی(ع) و یا حسین(ع) و ... به دل دشمن بعثی زدند یا با رمز منشور کوروش و خشایارشاه و بهار و انسان کامل؟!

افراد حاضر در جشنواره های ایرانیان مقیم خارج بیشتر همدم و غمخوار و مددکار ایران و انقلاب بوده اند یا مردم مسلمان و پابرهنه و مستضعفی که برای کشور جانفشانی کرده اند و اکنون طلبکار نیستند که بدهکارم هم شده اند؟

ایرانیان فراری پناه برده به دشمنان ملت ایران ،ایرانی هستند یا کسانی که با وجود تحریم‌ها و سختی ها قدمی پاپس نکشیدند و از این مرز و بوم و میراث گرانبهایش پاسداری کردند؟

بازیگران و خوانندگان معلوم الحال ، حامی و وفادار به ایران و انقلاب و نظام اسلامی هستند یا آحاد ملت مسلمان؟

منصفانه به این سوالات پاسخ دهیم که چه کسانی بیشتر از همه ایران را دوست داشته و دارند و آیا اصولاً هرکس در شناسنامه اش ایرانی است ، ایران و ایرانی است و آنرا دوست دارد ؛ درست مانند آنکه هرکه بصورت شناسنامه‌ای مسلمان است،اسلام را فهمیده و مسلمانی می کند؟

چهارم- آموزه های اسلامی آموزه های انسانی و کاملاً عقلی و منطقی است، نه قومی و نژادی و ملی. اسلام به هیچ وجه و هرگز خود را در محدوده تعصبات ملی و قومی و نژادی محصور نکرده بلکه در تمام تاریخ با جاهلیت و اینگونه تفکرات سست و سخیف مبارزه و مقابله کرده است،حال اگر امروز می بینیم فردی معلوم الحال  می آید و دوره اسلام گرایی را تمام شده می داند و روزی ایرانیت را مقدم بر اسلامیت می داند یا جو گیر شده یا احمق است و یا بازیچه ای است که قرار است مقاصد اربابانش را پیاده کند و به بزعم بنده مشایی و مشایی ها جز گزینه سوم نمی توانند باشند.

از جملات قصار ایشان درمورد "بهار" ، "انسان کامل" و اینکه "خدا با خلقت انسان خدا آفرید"(!) و باقی کفریاتش می گذرم.

این دوره مکتب ایرانی هم تمام می شود همانطور که دوره های قبلی تمام شد و به زباله دان تاریخ رفت،آخرکار روسیاهی زمستان به زغال می ماند.

 

نیست از روم و عرب پیوند ما                        نیست پابند نسب پیوند ما

دل به محبوب حجازی بسته ایم                   زین جهت با یک دگر پیوسته ایم

امت او مثل او نور حق است                        هستی ما از وجودش مشتق است

گر نسب را جزو ملت کرده ای                      رخنه در کار اخوت کرده ای

در زمین ما نگیرد ریشه ات                       هست نامسلم هنوز اندیشه ات

(شاعر آزاده اقبال لاهوری)نوع مطلب : نقد منصفانه، 

داغ کن - کلوب دات کام
   نظرات() 
Shakoori
یکشنبه 4 فروردین 1392 07:55 ب.ظ
از احمدی نژاد بعید بود اینطور وا بده
دیگه به کی میشه اعتماد کرد؟
کریمی
شنبه 19 اسفند 1391 08:54 ب.ظ
جالبه
آخر و عاقبت دوستی با مردم اسرائیل!
سیدمهدی
جمعه 18 اسفند 1391 06:05 ب.ظ
یكی به این آقا بگه پس جای این آیه در تفكرات شما كجاست؟
ان اكرمكم عندالله اتقاكم
شهاب الله وردی
جمعه 18 اسفند 1391 11:18 ق.ظ
کاملا با حرفهای شما موافقم.
کلام امام خمینی(ره) فصل الخطاب است و نشانه انحراف فکری آقای مشایی:
«ملی گرایی اساس بدبختی مسلمین است برای این است که این ملی گرایی، ملت ایران را در مقابل سایر ملت های مسلمین قرار می دهد ... اینها نقشه هایی است که مستعمرین کشیده اند که مسلمین با هم مجتمع نباشند».
صحیفه،ج13، ص88، سخنرانی در جمع اعضای کنگره آزادی قدس 18/5/59.
بهار
پنجشنبه 17 اسفند 1391 12:17 ب.ظ
درود بر مهندس مشایی
آدم های متحجر بی منطق.لیاقت ندارید
پاسخ م.م خ : از عنایت ویژه شما که اینقدر بامنطق هستید سپاسگزارم
همشهری
پنجشنبه 17 اسفند 1391 10:59 ق.ظ
آیا این سخنان وقیحانه مشایی را باید شنید و دم نزد؟
جامعه ای که أمر به معروف و نهی از منکر در آن مرد ،جنازه ای گندیده است.
نویسنده وبلاگ اگر این حرفها را نمی زد فکر می کردم داریم می میریم.حالا خوب است علما هم این بابا را محکوم کرده اند اند که بعضی آدمهای سوءاستفاده چی افتاده اند دنبال اینجور آدمها و باقی را به شرم از خدا دعوت می کنند
سرجوانی
پنجشنبه 17 اسفند 1391 09:20 ق.ظ
فقط می توانم برای فومنی متأسف باشم
سید حسن نصرالله چون ایرانی نیست نمی تواند مسلمان واقعی باشد
شورش را در آوردید رویتان بشود ائمه را نیز چون ایرانی نبودند زیر سوال می برید
محسن
پنجشنبه 17 اسفند 1391 06:28 ق.ظ
درود بر نمل عزیز عالیه آقا عالیه
ادامه بده شما از خدا ترسیدی که این مطالب را نوشتی چون با وجود امثال مشایی بلای الهی نازل نمی شود بخاطر افراد با بصیرتی چون شماست
حرفهای رضا گلپور را توصیه می کنم همه بخوانند تا بدانند مشایی کیست
فومنی
پنجشنبه 17 اسفند 1391 06:12 ق.ظ
از خدا شرم کن
تمام مطالب تو کذب محض و دروغ است.چرا جملات مهندس مشایی را کامل نمی گذارید و فقط قسمتهایی از آنرا برجسته می کنید.ایشان حرف بدی نزده شما اگر اول ایرانی نباشی نمی توانی مسلمان واقعی باشی مثل مسلمانی کشورهای دیگر اینرا که قبول داری
کوروش و میراث فرهنگی گذشته ما هویت ایرانی را تشکیل می دهد شما می خواهید آن را نادیده بگیرید.
پاسخ م.م خ : ممنون از توجه شما
پاسخ زیادی برای شما ندارم وقتی که فکر می کنید برای اینکه مسلمان واقعی باشیم حتماً ایرانیت لازم است،اعراب جاهل زمان سلمان فارسی هم می گفتند چون سلمان از بلاد پارس است پس نمی تواند مسلمان واقعی باشد!
این توجیهات نخ نما شده و طرز تفکر پان ایرانیسم بی منطق خطرناک است.
منصف
چهارشنبه 16 اسفند 1391 06:13 ب.ظ
استدلال ها مستحکم بود قبول کردم.
شاید اگر یکم شک داشتم خیلی صحبتها سیاه نمایی علیه مشایی است با صحبتهای اخیرش در مورد اسلام وبهار و انسان دیگر مطمئن شدم این آدم مشکل اساسی داره و بی خود نیست بهش گیر می دن.
جوادجوادی
چهارشنبه 16 اسفند 1391 05:50 ب.ظ
مشایی مهره خارجی هاست اصلا دلیل نمی خواهد.فقط برای احمدی نژاد متأسف شدم با این تحفه
مدنی
چهارشنبه 16 اسفند 1391 05:34 ب.ظ
عجب تیتر و عکس و متن جفت و جو دراومده
ایول
پدرام
چهارشنبه 16 اسفند 1391 04:35 ب.ظ
داود احمدی نژاد:مشایی جاسوس سرویس های خارجی است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.  • Up Page
    کد پرش به بالای صفحه وب